Mezuniyet gününe az kaldı ve hala ne giyeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yok. Peki ya sizin tarzınızı yansıtacak mezuniyet elbiseleri neler? Öncelikle bu soruları cevaplamadan önce vücut tipinizi iyi tanımanız gerekiyor. Vücut yapınız kıvrımlı mı, düz mü yoksa basen kısımları geniş bir yapıya mı sahipsiniz? Önce bunu anlamamız lazım. Eğer ki kıvrımlı bir vücudunuz var ise o zaman çok şanslısınız. Çünkü birçok modeli üstünüzde kusursuz bir şekilde taşıyabilirsiniz. Ya vücut tipiniz muz gibi düz bir yapıya sahipse, şifon model abiye elbiseleri tercih etmek sizin için daha uygun olacaktır. Eğer geniş basenleriniz varsa üstü dar altı kabarık etekli modelleri seçebilirsiniz. Böylece belinizin inceliği ortaya çıkarken basen kısımlarınızın genişliği de kabarık etek sayesinde kapanacaktır.

Vücut tipinizi öğrendikten sonra önemli olan ikinci adım hangi tarz kıyafetleri sevdiğiniz. Spor giyinmeyi sevenlerdenseniz mini dar elbiseleri tercih edebilirsiniz. Eğer basen kısımlarınız geniş ise dar olan mini elbiseleri kloş veya etek kısmı tül olan modeller sizin için uygun olacaktır. Daha çok klasik tarzda giyinen genç kızlardansanız şifon veya dantelin zarifliğini mezuniyet elbisenizde kullanabilirsiniz.

Peki mezuniyet elbisesi almadan önce sizin için hazırladığımız ve aynı zamanda ilham alabileceğiniz resim galerimize göz atmak ister misiniz?